Жінки, які постраждали насильства, відтепер можуть отримати прихисток – на Вінниччині працює притулок, де надається тимчасове місце для перебування постраждалої, правова та психологічна допомога та низка інших послуг.

Зокрема серед послуг притулку, окрім безпечного та комфортного перебування, для комплексної допомоги постраждалій особі надається можливість отримувати консультації з приводу її прав та того, яка у тій чи іншій ситуації може бути надана допомога.

Окрім того, для клієнток Притулку доступне користування всіма побутовими послугами: кухня, душ, кімната для прання, кімната для прасування, дитяча кімната тощо.

Приймають до Притулку на підставі скерування одним із суб’єктів, який реалізує заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Тобто йдеться про постраждалу жінку, щодо якої існує загроза її життю чи здоров’ю, що визначена за результатами оцінки ризиків, а також на підставі особистої заяви постраждалої жінки, до якої долучається копія документу, що підтверджує особу заявниці.

Право на прийняття до Притулку має повнолітня жінка, яка постраждала від гендерно зумовленого насильства, у тому числі домашнього насильства, щодо якої існує загроза її життю чи здоров’ю; жінки, які не досягли повноліття, але перебувають (перебували) у зареєстрованому шлюбі; діти – у разі їх прийняття до Притулку разом з матір’ю (або жінкою, яка її замінює); вагітні жінки, які не досягли повноліття.

Термін перебування Клієнток в Притулку становить від 1 до 3 місяців з можливістю подальшого продовження, у разі необхідності, на основі оцінки потреб Клієнтки, максимум до півроку.

 

Безкоштовна “Гаряча лінія” з попередження домашнього насильства

0 800 750 475 ( у Вінницькій області)

0 800 500 335 (національна)

116 123 ( з мобільного)

 

Мобільна бригада у м.Вінниця. Вінницькому та Калинівському районах

095 796 4472

073 138 8037

Вінницький обласний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді

(0432)67 14 10

(097)578 82 89