“Наша робота у сфері протидії торгівлі людьми розпочалась ще у 2006 році і з кожним роком цей напрямок нашої діяльності набирає нових і нових обертів” – так починає свою розповідь засновник табору “Вперед і вгору” Максим Студілко.
З огляду на ситуацію, що склалась станом на початок 2018 року, близько 50 мешканців Вінниччини отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Цей показник є найбільшим показником серед усіх областей України.

“Дорослі люди, котрі потрапляють у прикрі ситуації, самі несуть відповідальність за свої вчинки, проте у зоні ризику також є підлітки, особливо учні професійно-технічних навчальних закладів. Ідея табору з’явилася після багаторічної роботи , адже саме табори дозволяють молоді по-справжньому розкритись та завдяки досвідченим фахівцям засвоїти практики безпечної поведінки у житті.” – коротко про заснування табору від координатору проекту.
Оскільки згідно опитування близько 60% усіх постраждалих мають професійно-технічну освіту, через це учні професійно-технічних навчальних закладів зараховані до категорій молоді, яка є найбільш вразливою до потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми й порушенням прав людини.
Одним із шляхів попередження потрапляння до ситуацій торгівлі людьми є активна інформаційно-просвітницька робота. Якість таких заходів досягається шляхом неформального спілкування молоді між собою та з кваліфікованими тренерами, експертами, фахівцями.
Після проведення інформаційно-просвітницьких заходів здійснюється відбір потенційних лідерів думок, активних підлітків, котрі потрапляють у табір “Вперед і вгору”.

“Мені надзвичайно подобаються проекти “Джерела надії” тим, що в кожному з них підтримуються глобальні цілі сталого розвитку. Так проект “Вперед і вгору” підтримує 3 Глобальну ціль розвитку ООН “Міцне здоров’я і благополуччя” та 16 ціль “Мир, справедливість та сильні інститути”. Під час проекту учасники мали змогу розвиватись та самовдосконалюватись, що підтримуватиме їх здоров’я та благополуччя . Завдяки співпраці молоді і поліції з питань протидії торгівлі людьми та в напрямку community policing учасникам табору прищеплено цінності справедливості та зміцнення відповідних національних установ ”- зазначає волонтер проекту Матько Олена.
“Ми побудували програму табору таким чином, щоб вона містила інформаційно-просвітницький, творчий, психологічний, спортивний, туристичний, лідерсько-практичний блоки – розповідає адміністративний директор табору Андрій Бабич. До табору також долучили працівників поліції, котрі проводили інформаційно-просвітницьку роботу для молоді з питань протидії торгівлі людьми та напрямку community policing, це сприяло покращенню довіри молоді до правоохоронних органів та підвищення обізнаності молоді в питаннях протидії торгівлі людьми та покращення взаємодії із фахівцями оновленої української поліції”

Після реалізації цьогорічного проекту 20 підлітків, котрі взяли участь у таборі, за результатами анкетування 90% показали покращені знання щодо міграційних процесів. У 100% учасників є позитивні зміни особистісного розвитку, підвищення самооцінки і креативності. Одним із досягнень проведеного заходу є долучення фахівців різних відділів поліції та їх ефективне перебування із дітьми протягом тривалого часу.
Неформальне спілкування із фахівцями поліції ознайомило підлітків з функціями поліції, що працює в різних відділах, дало розуміння ролі поліції не лише як карального органу, а передусім як служби, яка покликана інформувати, надавати допомогу, захищати.

Значне інформаційне навантаження в таборі було присвячене проблемі торгівлі людьми, темі попередження й протидії потраплянню до ситуацій, пов’язаних із торгівлею людьми. Говорячи про підсумки перебування в таборі, молодь зазначає, що тепер надає проблемі торгівлі людьми в своєму житті та житті оточуючих значної ваги та виражає готовність бути провідниками інформації про проблему торгівлі людьми для своїх однолітків, батьків, родичів, а також висловлює розуміння роботи поліції у створенні безпечного середовища у громаді.

Ці твердження підкреслює цитата учасниці табору Назарук Тетяни: “Вперед і Вгору- це було неймовірно, стільки цікавих занять, нових людей і багато позитивних емоцій. Вдячна табору за гарно проведений час. Найбільше запам’яталась смуга перешкод, яку організувала воєнна поліція, прямо справжнє спорядження було і загалом все таке реалістичне, а коли на завершенні перешкод запустили кольоровий дим-було неймовірно”.
