16 січня 2013 р. працівники ВОПО “Джерело надії” зібрали учасників на 2 Модуль навчання в рамках  проекту «Школа ефективного працевлаштування у Вінницькій області», що реалізується за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку(USAID) та Міжнародної організації з міграції (Представництво  в Україні). Партнерами по виконанню проекту виступили: Вінницький обласний центр зайнятості, Ленінський, Лівобережний та Вінницький районні центри зайнятості, що забезпечили наявність учасників та приміщення для проведення заходів.

Тренінг «Ефективне спілкування та розв’язання конфліктів» був спрямований на  формування навичок успішної комунікації та управління емоційними станами в конфліктних ситуаціях.

Учасники мали змогу, завдяки різним тематичним вправам та технікам, навчитись  швидко та успішно встановлювати контакт з оточуючими, розуміти мову тіла співбесідника,  виявити власні перепони  у спілкуванні. У більшості такими перепонами стали: повчання, критика, непрошені поради, недобра  іронія, ярлики та оцінки. Але кільком учасницям, під час виконання однієї вправи, вдалось поспілкуватись ефективно, без перепон, що блокують подальші відносини між людьми. Щоб мінімізувати втрати інформації, група вчилась застосовувати прийоми активного слухання, в тому числі задавати уточнюючі питання.

Наступний модуль був присвячений темі «Розв’язання конфліктів», в рамках якого учасники ознайомились з поняттям конфлікту, з етапами вирішення конфліктів та зі стилями поведінки в конфліктних ситуаціях, вчились відслідковувати виникнення емоцій та управляти своїми емоційними станами. Для закріплення всього пройденого матеріалу була проведена рольова гра: «Відпросись у відпустку», яка не залишила байдужим жодного з учасників.

Чотири  добровольці, виконуючи інструкцію гри, продемонстрували різні комунікаційні стратегії, при чому були і більш успішні і менш ефективні. Але вони дали багатий матеріал для обговорювання та аналізу. Завдяки тренінгу вдалось підвищити компетентність учасників та прищепити практичні навички у питаннях спілкування та вирішення конфліктів, виявити кожному все те, що заважає і допомагає ефективним комунікаціям, побачити свої сильні сторони, підвищити впевненість в собі.

 

Прес центр

ВОПО “Джерело надії”

Поділитися