Кваліфікована юридична допомога завжди має попит серед громадян. На сьогодні жителі віддалених сіл, селищ та районів повинні їхати до міста аби отримати безоплатну правову допомогу. Це пов’язано з тим, що перспективні юридичні кадри бажають працювати в умовах міста, адже там є можливість отримувати гідну заробітну плату та мати приміщення для консультацій. Цю ситуацію можливо змінити шляхом утворення центру правової допомоги або комунальної останови.

На сьогодні законом передбачено можливість створення власних центрів безоплатної правової допомоги від ОТГ:
Стаття 9 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» містить норму про те, що суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги є органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права та спеціалізовані установи.
Як бачимо, ОТГ можуть орг
анізовувати такі центри відповідно до закону. Фінансування таких центрів покладається на бюджет ОТГ. Право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України та статті 8 «Про безоплатну правову допомогу» мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. 


Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.
Питання лише в тому, що потрібно забезпечити відповідну графу використання бюджету або дофінансувати її. Тому ми вважаємо, що місцеві громади повинні передбачати кошти на безоплатну правову допомогу населення.

Поділитися