На сьогодні жителі віддалених сіл, селищ та районів повинні їхати до міста аби отримати безоплатну правову допомогу. Це пов’язано з тим, що перспективні юридичні кадри бажають працювати в умовах міста, адже там є можливість отримувати гідну заробітну плату та мати приміщення для консультацій.

Саме на вирішення цієї проблеми був спрямований проект «Підвищення рівня доступу громадян до правосуддя та забезпечення прав людини через використання внутрішнього потенціалу громад». 10 березня 2020 року відбулась фінальна прес-конференція щодо підведення підсумків реалізації проекту.

Ця ініціатива реалізовувалась у чотирьох областях (Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській та Полтавській) та охоплено 8 громад. Зокрема, у Вінницькій області жителі Староприлуцької та Гніванськаї ОТГ мали змогу протягом одного року отримувати безкоштовні юридичні консультації, а за потреби і складення позовних заяв до суду.

За вказаний період було надано 275 консультацій та підготовлено 29 позовних заяв. Разом з цим, в межах проекту проведено ряд адвокаційних заходів спрямованих на сприяння громадянам у забезпеченні їх доступу до правосуддя через створення спеціальних установ або залучення юридичних осіб приватного права.

Як результат, у Староприлуцькій ОТГ напрацьований проект рішення щодо затвердження програми надання правової допомоги жителям громади.

Поділитися