Звісно ж, ви чули про різноманітні програми підтримки для внутрішньо переміщених осіб. Вони допомагають бажаючим розвивати власну справу і забезпечувати самозайнятість, підвищуючи добробут власної родини. Такі проекти реалізовані сьогодні в різних областях України, які стали новою «малою батьківщиною» переселенцям.

Піонером і флагманом у програмах із соціально-економічної підтримки переселенців-підприємців стала Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії». Лише протягом останніх двох років за ініціативи «Джерела надії» та підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні на Вінниччині народилися близько 100 мікропідприємств, створених  внутрішньо переміщеними особами. Переважна більшість з них продовжують успішно функціонувати, здійснюючи бізнес-діяльність, отримуючи прибуток і розширюючись, освоюючи ринок і забезпечуючи робочими місцями не лише земляків-переселенців, а й вінничан.

Мета новачків – успішно інтегруватися у бізнес – середовище Вінниччини, поліпшити ефективність власної діяльності. Тому кожен із молодих підприємців-переселенців шукає нові можливості та інноваційні напрямки для подальшого зростання. Звісно, що досягнення нового рівня розвитку неможливе без виходу на майданчик, спільно створений громадою та вимушеними переселенцями для ділового спілкування.

В 2015 році у Вінницькій області розпочато реалізацію проекту ЄС «Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області». Основними завданнями проекту є сприяння адаптації вимушених переселенців із зон конфлікту у Вінницькій області та допомога їм започаткувати власний бізнес або підтримати уже існуючий. Даний проект виконується в рамках програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

DSC_5150-43

Організовуючи «Форум міжрегіональної співпраці», ми прагнули посилити бізнес-зв’язки в громаді й створити простір не лише для спільної роботи, а й подальшого спілкування. Захід відбувався 30-31 березня 2016 року в конференц-залі Вінницької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області за адресою: м.Вінниця, вул. К. Василенка, 21 (2 поверх).

Протягом першого дня форуму учасники  познайомились із колегами-підприємцями з громади та іншими підприємцями-переселенцями. До участі у форумі були запрошені підприємці із зони АТО та Криму, які бажають перенести бізнес або налагодити співпрацю у Вінницькій області, підприємці з числа переселенців, які уже успішно працюють у Вінницькій області та підприємці Вінницької області, зацікавлені у налагоджені нових ділових контактів.

DSC_5097-7
Презентація успішних історій розвитку бізнесу, ярмарок-виставка товарів, робіт та послуг, неформальне спілкування налагодили ділові контакти й допомогли укласти угоди про співробітництво. Також в цей день можна було отримати інформацію щодо нових проектів, спрямованих на посилення соціально-економічної спроможності бізнесменів-переселенців. Розширити можливості особистісного та професійного розвитку підприємці-початківці змогли, взявши участь у коуч-тренінгу, сесії бізнес-менторства та психологічному блокові.

Про правові новації у сфері здійснення підприємницької діяльності розповідали фахівці органів державної влади під час другого дня форуму. В цей же день для підприємців-початківців буде розкрито принципи поняття «соціальне підприємництво» й озвучено досвід соціальних бізнес-ініціатив на Вінниччині й в Україні.

DSC_5063-57

Отже, “Форум міжрегіональної співпраці підприємців” відбувся!
Попереду нові ідеї, потужні плани і, головне, надійне партнерство!!!

Поділитися