Завдяки реалізовуваним соціальним проектам представники ВОПО «Джерело надії» допомагають забезпечувати різноманітні потреби мешканців Вінниччини, які опинитися в скрутних життєвих ситуаціях. Однак проблема соціально-економічної інтеграції осіб, постраждалих через збройний конфлікт в Україні, продовжує існувати. Досвід попередньої діяльності «Джерела надії» щодо надання соціально-психологічної підтримки соціально вразливим верствам доводить безперечну важливість, актуальність і гостру необхідність проведення подальшої роботи з учасниками попередніх програм.

Один із нагальних викликів – навчити людей ефективним методам забезпечення власної професійної зайнятості. Проект «Розширення соціально-економічної спроможності громади Вінниччини», реалізовуваний за підтримки українського представництва “Міжнародної організації з міграції”, є прикладом такої роботи в громаді. Метою проекту є підвищення економічної спроможності громади Вінниччини шляхом підсилення соціально-психологічного потенціалу та фінансових знань вразливих верств населення до ефективного працевлаштування, організації підприємницької діяльності.

В рамках проекту тренери ВОПО «Джерело надії»  систематично здійснюють психосоціальну підтримку родин, постраждалих від конфлікту в Україні. Задля стабілізації психологічного стану, відновлення внутрішнього потенціалу і розширення соціальних можливостей учасників проекту проводиться достатньо різноманітних активностей. Це творчі майстерні, психологічні та мотиваційні тренінги, індивідуальні та групові психологічні консультації. Такі заходи допомагають людині зануритись у себе і пізнати глибше, розкритися з іншої сторони, віднайти потенціал і спланувати шлях до своєї мети. Тут кожен, допомагаючи іншому, може вирішувати власні задачі. Атмосфера на таких заходах вражає теплотою. Щирість, радість за себе та оточуючих, доброзичливість і довіра є тими силами, які спонукають нас іти далі, постійно саморозвиваючись.

В результаті реалізації проекту однозначно відбувається покращення рівня психологічного стану учасників із числа вразливих категорій  населення. Люди стають більш відкритими до оточуючих, вчаться сприймати події з іншої точки зору. Ними набуваються навички професійної самоорієнтації на ринку праці Вінниччини. Саме ці люди стануть тими, кому вдасться успішно працевлаштуватися, або ж заснувати власну справу та розвивати її в подальшому, стабілізувати свій дохід, приносити користь місту та громаді.

Завдяки проекту ВОПО «Джерело надії» успішно і більш масштабно сприяє розширенню соціально-економічної спроможності  мешканців Вінниччини, спонукає громаду до системної активної діяльності у цьому напрямку. Кожен бажаючий може взяти участь у заходах та отримати масу цікавої та корисної інформації, яку можна використати як у повсякденному житті, так і для власного професійного зростання.

Поділитися