ВУЛИЧНА  АКЦІЯ “МОЛОДЬ НЕ ДЛЯ РАБСТВА”

ВОПО «Джерело надії» з нагоди Міжнародного дня боротьби проти рабства провела вуличну акцію.

Вулична акція проводилась у м. Вінниці в сквері ім. Козицького 02 грудня з 16-00 по 18-30. Метою даної акції було підвищення обізнаності громадськості стосовно явища торгівлі людьми та методів запобігання торгівлі людьми.

IMG_3736

Інформаційна кампанія супроводжувалась роздачею буклетів та пам’яток з протидії торгівлі людьми. Учасники акції знайомили громадськість із сучасним станом проблеми торгівлі людьми та методами, які використовують злочинці, щоб затягнути людину в тенета рабства, а також інформували про правила безпечного виїзду за кордон та про організації, що надають допомогу потерпілим від торгівлі людьми.

Під час вуличної акції, що проводилась за фінансової підтримки міжнародної організації з міграції (МОМ) та Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та за сприяння Вінницького обласного центру зайнятості та управління у справах сім’ї та молоді Вінницької ОДА, волонтерами – учасниками акції (38 осіб) було розповсюджено 4000 інформаційних листівок щодо проблеми торгівлі людьми та методів запобігання їй (1200 пересічних громадян отримали інформаційні буклети); членами організації підготовлений та представлений для огляду пересічним громадянам інформаційний стенд про глобальний характер проблеми транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми; для огляду були представлені тематичні плакати членів ВОО ВМГО «Демократичний Альянс» та ВОО ВМГО «Національний Альянс».

Участь у акції приймали 40 осіб: волонтери, студенти Вінницького торговельно – економічного інституту, студенти Вінницького національного технічного університету, члени ВОО ВМГО «Демократичний Альянс», члени ВОО ВМГО «Національний альянс», представники Управління у справах сім’ї та молоді Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру зайнятості, правоохоронні органи, ЗМІ та інші служби

Логічним продовженням даного заходу було відображення його у ЗМІ шляхом демонстрації відеосюжету про проблему торгівлі людьми на Вінниччині і правила безпечної поведінки при виїзді за кордон та вихід в ефір на обласному радіо аудіосюжету з протидії торгівлі людьми. Також інформація про вуличну акцію була відображена у місцевій газеті «Місто» та «Вінницькі реалії»

IMG_3828
На телефон громадської організації «Джерело надії» надійшло вісім дзвінків від вінничан щодо проблеми торгівлі людьми. В грудні місяці звернулось до організації по допомогу 6 осіб, які отримали інформацію про НУО «Джерело надії» під час вуличної акції і пізніше були ідентифіковані як потерпілі від торгівлі людьми.

В процесі вуличної акції спостерігався великий творчий запал учасників, 1200 осіб отримали інформаційні листівки і, головне, пересічні громадяни виявили небайдужість до проблеми торгівлі людьми, приймали активну участь у обговоренні питань стосовно протидії торгівлі людьми на Вінниччині та в Україні.

”Дітям з особливими потребами – турботу суспільства ”

“Кожна людина має право на життя,свободу та особисту недоторканість”
(Загальна Декларація прав людини, стаття 3)

Під таким гаслом у лютому 2010 року громадська організація “Джерело Надії” провела ряд зустрічей з вихованцями Прибузької школи-інтернату, на тему: “Усвідомлення мною проблеми торгівлі людьми”.
Вихованці Прибузької школи-інтернату дуже незвичайні дітки, майже кожний з них має вади розумової системи. Вихователі інтернату, на нашій першій зустрічі так і зазначили, що в закладі немає жодної “випадкової” дитини.

Зустрічі були направлені на дітей-старшокласників, саме ця категорія учнів була вибрана не випадково. Діти, які виховуються в типових закладах звикають до того, що про їхні життєві потреби та виникаючі проблеми піклуються вихователі, соціальні працівники, педагоги, держава.
Саме ці дітки, незабаром стануть випускниками та опиняться на тернистому шляху самостійного життя. Вони підуть навчатись до технікумів та професійних училищ, здобуватимуть професію, їх чекає багато цікавого та нового, але разом з тим і безліч життєвих неприємностей та пасток.
Зважаючи на те, що торгівля людьми з кожним роком набирає шалених обертів та вже потрапила у ряд найприбутковіших кримінальних бізнесів у світі, тема для зустрічі: “Усвідомлення мною проблеми торгівлі людьми” була досить влучною.

Протягом останніх років відслідковувалась тенденція збільшення кількості потерпілих, які були продані в малолітньому віці для експлуатації в жебрацтві, використанні у проституції, примусовій праці, для виготовлення порнографічної продукції.
Серед постраждалих за статистикою були здебільшого школяри та студенти професійно-технічних навчальних закладів, починаючи від 9-ти до 17-ти років.
Більшість дітей, що потерпіли від торгівлі людьми, були вихідцями із малозабезпечених та проблемних сімей, або належали до соціально-незахищених категорій: напівсироти, сироти та вихідці з неповних родин.
Саме такі жахливі факти та статистичні дані підштовхнули нас до проведення з соціально-вразливими дітьми ряду зустрічей з усвідомлення ними рівня небезпеки.

Проведення під час зустрічей тестів на уважність та розвиваючих ігор показали, що більшість вихованців інтернату здатні йти на ризиковані кроки, майже не звертаючи увагу на маленькі пастки, вони контактні, довірливі та відкриті. Саме вони є найбільш привабливою категорією для торгівців людьми, ще й тому, що не мають постійного батьківського контролю.
Працювати з такою уразливою категорією осіб досить важко, сприймати багато інформації вони не можуть. Крім того, незважаючи на нібито дорослий вік вони непосидючі, веселі, безтурботливі, саме тому для більш зручного сприйняття інформації при кожній зустрічі проводились розважальні ігри, демонструвались навчальні фільми, які потім, слід зазначити, дуже бурхливо обговорювались, адже найкраще інформація засвоюється під час практичних занять, коли учні безпосередньо можуть використати отримані знання.

Надання корисної та цікавої інформації, приділення дітям уваги та часу, незабаром дало свої результати, на останніх зустрічах, вихованці приємно вражали тим, що висловлювали думки з приводу проблеми та можливі шляхи її подолання, ми разом завчили напам’ять правила безпечної поведінки, діти тепер знають куди можна звернутись за допомогою при виникненні проблем. Саме така реакція стала найбільшою вдячністю для організації та групи осіб, які займались з вихованцями школи-інтернату.
Держава на сьогоднішній день, дійсно покладає багато зусиль щоб підтримувати вразливих дітей, дбає про життєві потреби, виховання, здоров’я та освіту, але важко погодитись з тим, що дітям вистачає турботи, уваги та любові.
У Вінницькій області є більше 15 інтернатів та спеціалізованих шкіл, кожного року з яких випускаються діти, які опиняються сам на сам з життям, вони зовсім не готові до вирішення багатьох проблем, які чекають їх у майбутньому і потребують допомоги.
Робота з такими дітьми приносить користь і тим, хто безпосередньо приймає в цьому участь, практичні навички та розуміння тонких моментів, підходів при спілкуванні, вияв довіри та поваги. Особливо такі заняття стали б корисними для майбутніх соціальних робітників та психологів, вони дають змогу побачити все реально, а не теоретично, зрозуміти чи не помилився у виборі майбутньої професії чи здатний налагоджувати контакт, створювати комфортні умови спілкування, викликати інтерес.
Ми запрошуємо до співпраці на волонтерських засадах, соціальних працівників та психологів, студентів, майбутніх спеціалістів та всіх кому не байдужа тема щодо підтримки та допомоги соціально-вразливих дітей.
Запрошуємо всіх до обговорення проблеми удосконалення роботи з особливими дітьми, щодо шляхів подолання дитячої експлуатації та торгівлі дітьми.

Поділитися