Протидія торгівлі людьми

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

ВОПО «Джерело надії» згідно договору «Про співпрацю з Міжнародною організацією з міграції, її представництвом в Україні» проводить превентивну роботу серед групи ризику по протидії торгівлі людьми, надає допомогу потерпілим від торгівлі людьми, здійснює моніторинг реінтеграційного процесу і велику увагу приділяє сприянню у подальшому працевлаштуванні особам цільової групи.

Наша організація в процесі роботи часто стикається з проблемами, що особи цільової групи: матері – одиначки, сироти, особи з обмеженими фізичними можливостями, випускники шкіл-інтернатів, соціальні сироти, жертви домашнього насилля та потерпілі від торгівлі людьми навіть маючи освіту та теоретичні знання не можуть працевлаштуватись в Україні із-за внутрішніх сумнівів щодо власних можливостей та конкурентоспроможності на ринку праці, через недооцінки власних сил, знань та можливостей, із-за відсутності необхідних знань та навичок успішного працевлаштування. Все це вказало на необхідність тісної співпраці з Державною службою зайнятості, зокрема, Вінницьким обласним та районними центрами зайнятості Вінницької області з метою проведення для безробітних професійних тренінгових занять для того, щоб:

  • надати учасникам необхідні знання та навички для успішного працевлаштування
  • підвищити самооцінку учасників, їх мотивацію для пошуку роботи в Україні
  • підвищити рівень конкурентоздатності учасників на ринку праці
  • надати учасникам інформацію про наслідки та ризики нелегальної трудової міграції для запобігання торгівлі людьми
  • сприяти професійному розвитку та самозайнятості для осіб Вінницької області

Так, з лютого 2008 року по теперішній час ВОПО «Джерело надії» за угодою співпраці з Вінницьким обласним та районними центрами зайнятості Вінницької області з метою подальшого успішного працевлаштування, попередження нелегальної міграції та протидії торгівлі людьми проводить тренінгові заняття з безробітними. Виконуючи соціальні замовлення служби зайнятості за договорами соціального партнерства ВОПО “Джерело надії” організовує та проводить акції та профорієнтаційні заходи для учнівської та студентської молоді про реалії та перспективи подальшого навчання та працевлаштування.

Значний дієвий результат має співпраця між ВОПО “Джерело надії” та службою зайнятості по стажуванню безробітних на базі організації професіям: бухгалтер, соціальний працівник, менеджер із зв’язків із громадськістю, тренер-консультант і т.д., а також надання дотації для організації на створення додаткових робочих місць із числа безробітних. Підтримка Ленінського центру зайнятості м. Вінниці зміцнює потенціал ВОПО “Джерело надії” та допомагає виконанню її статутних завдань у напрямку сприяння соціально-економічній адаптації малозахищених верств населення. Постійний конструктивний діалог та поглиблений рівень співпраці зміцнює зв’язок центру зайнятості та громадської організації та сприяє розвитку громадянського суспільства на Вінниччині.

FacebookTwitterGoogle+Share