“Джерело надії” та вимушені переселенці: від першої допомоги до міцної дружби

IMG_3856

З березня 2014 року Вінницька обласна правозахисна організація “Джерело надії” однією з перших долучилася до надання допомоги вимушеним переселенцям. Й сьогодні організація активно реалізує заходи та проекти, спрямовані на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб до вінницької громади.

Серед перших кроків організації у цьому напрямку – надання гуманітарної, психологічної, та правової допомоги родинам вимушених переселенців. На окрему увагу заслуговують проекти для дітей та жінок, що виїхали з АР Крим та сходу України. Їх реалізація дозволила стимулювати та прискорити інтеграцію цих категорій переселенців до приймаючої громади.

Актуальним лишається питання подолання наслідків посттравматичного стресового розладу в родинах внутрішніх переселенців. Систематизувати роботу в цьому дозволило створення «Вінницького регіонального центру з подолання наслідків ПТСР» на базі ВОПО «Джерело надії». Індивідуальні та групові заняття з психологом, участь в терапевтичних заходах за арт- та іншими методиками, групи самодопомоги, тренінги, неформальне спілкування дозволяють переселенцям долати наслідки стресу й активно вливатися в життя громади.

Триває попит на проекти з економічно-соціальної підтримки домогосподарств переселенців. Розвиток самозайнятості та мікропідприємництва серед внутрішньо переміщених осіб не лише сприяє матеріальному забезпеченню переселенцями власних сімей, а й забезпечує стимулювання й економічний розвиток Вінниці та області у вигляді створення нових підприємців та підприємств, сплати податків та створення нових робочих місць як для переселенців, так і для членів вінницької громади.

На сьогодні, без перебільшення ВОПО «Джерело надії» є центром спілкування та обміну досвідом внутрішньо переміщених осіб, які долучилися до різноманітних програм підтримки переселенців, реалізовуваних організацією. Звернення ВПО до організації тривають, проекти для вимушених переселенців є актуальними й потребують подальшої підтримки та розвитку.

Пропонуємо Вашій увазі передачу  “Свої серед чужих”, підготовану журналістом радіокомпанії “Місто над Бугом” Іриною Вдовиченко.

FacebookTwitterGoogle+Share