Як розпочати власний бізнес?

screenshot_54

Про це дізнавались вінничани на тренінгу в рамках проекту «Розвиток мікропідприємництва серед громадян Вінницької області», що проходив за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (IOM), Агентства США з Міжнародного розвитку(USAID та Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас».

Мета тренінгу:

• розвиток творчого потенціалу,
• підвищення самооцінки, впевненості у власних силах та можливостях для відкриття своєї справи,
• отримання економічних знань про приватне підприємство, практичних навичок для складання бізнес – плану та написання бізнес – пропозиції для започаткування власної справи.

Як стверджують відомі бізнес-консультанти: «Успіху досягає та людина, яка незалежно від власних досягнень, вміє бути в  позиції учня». Це допомогло учасникам, незалежно від їх освіти та досвіду, бути на рівних і з ентузіазмом виконувати різні тематичні завдання, брати участь у рольових та бізнес –іграх.

На протязі кількох тренінгових днів вони мали змогу ознайомитись з основами маркетингу,  вчились генерувати бізнес –ідеї, вибирати з них кращу (менш ризиковану, більш цікаву та менш складну для втілення), вчились  аналізувати вибрані ідеї та презентувати їх: показували їх привабливість для споживача, конкурентні переваги, актуальність. Більшість завдань виконували в командах.  І саме це добавляло азарту, емоційності, бажання бути кращим. Навички ефективного спілкування (мінімізація втрат інформації, вміння слухати і чути, встановлення контакту, тощо) набували під час виконання  різних комунікативних вправ та ігор. Це і дискусія на тему «Переваги та недоліки  підприємницької діяльності», рольова гра «Менеджер» та багато різних тематичних вправ.

Модуль « Ефективне управління часом» став для майбутніх підприємців надзвичайно актуальним. Вони з цікавістю   засвоювали методику виявлення власних викрадачів часу та знайомились з методиками визначення пріоритетності запланованих  справ.

Що заважає людині розкрити свій творчий потенціал?  Це невпевненість, низька самооцінка, страх бути неуспішним, висміяним, нав’язані стереотипи, шаблони.

Багато несподіваних приємних відкриттів було зроблено учасниками під час виконання вправ на розвиток креативного мислення, прийняття неординарних рішень.

Найяскравішим моментом тренінгу стала бізнес-гра «Виробництво капелюшків». Цікаво було спостерігати, а потім аналізувати всім  стратегію та тактику кожної команди, наявність сильного лідера, згуртованість команди, взаєморозуміння чи його відсутність. вдалий чи невдалий розподіл функціональних обов’язків. Гра пройшла з високим емоційним накалом і всім командам вдалось, хоча й по – різному, досягти гарного результату  від своєї діяльності. Учасники, висловлюючи свої враження, наголосили на тому, що під час гри отримали багато корисної інформації для роздумів, відчули, в якій ролі їм комфортніше, зрозуміли, що потрібно вдосконалити в собі, і які фактори  найбільше впливають на результат діяльності.

Всім учасникам тренінгу було запропоновано протягом 1-2 місяців підготувати бізнес-плани та прийняти участь у конкурсі на отримання міні грантів для відкриття власної справи.

 

Прес-центр

ВОПО «Джерело надії»

FacebookTwitterGoogle+Share