ЯК ПІДЛІТКИ НАВЧАЛИСЬ ДОЛАТИ ЖИТТЄВІ ПЕРЕШКОДИ

screenshot_48

Група підлітків завершила навчання в Школі особистісного розвитку підлітків «Вперед і вгору!», що проходить за фінансової підтримки Посольства Франції в Україні та за сприяння Міжнародної організації з міграції, Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас», Департаменту освіти Вінницької міської ради.

День був досить цікавим і насиченим. Діти складали портрети привабливих і жахливих батьків, називали головні ознаки їх характеру і поведінки, відповідали на запитання «Які я маю основні проблеми у взаємовідносинах з батьками?», «Що б я взяв/ла в свою майбутню сім’ю з батьківської сім’ї?», «Що б я ніколи не брав/ла з батьківської сім’ї в свою майбутню сім’ю?».

Під час виконання вправ учасники отримали можливість попрацювати з тим, що заважає їм в житті, змогли відслідкувати які негативні установки впливають на їх мотивацію, впевненість в собі, спробували скласти свій індивідуальний колаж, що відобразив мрії та життєві цілі. Серед ресурсів, що допомагають долати життєві перешкоди та досягати встановлених цілей, успіхів  найчастіше підлітки називали такі: особисті риси характеру, інтелектуальні здібності, вольові якості, знання і вміння, життєвий досвід, але найважливішим ресурсом стала підтримка сім’ї та друзів.  Після роботи над колажами відбулась їх презентація та обговорення.

Останнє заняття пройшло в особливо теплій атмосфері, адже за цей час учасники встигли здружитись, навчились відкриватись і довіряти один одному, підтримувати один одного.

Під час обміну враженнями звучали наступні думки: «… більше цінувати рідних, радіти життю, впевнено досягати своєї мети», «…більше відкриватись іншим, більше довіряти людям», «…цінувати те, що у мене є», «…намагатись дивитись на речі з різних ракурсів», «… цінувати друзів», «… шукати вихід з будь-яких важких ситуацій та конфліктів», «… краще працювати в групі». На прощання діти подякували тренеру і один одному за активну та плідну роботу, побажали не зупинятись на досягненому і впевнено йти до своєї мети.

Прес – центр

ВОПО «Джерело надії»

FacebookTwitterGoogle+Share