CІМ’Я – ОСЕРЕДОК ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ

screenshot_46

Саме темі сім’ї був присвячений черговий тренінг у Школі особистісного розвитку підлітків«Вперед і вгору!»,що проходить за фінансової підтримки Посольства Франції в Україні та за сприяння Міжнародної організації з міграції, Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас», Департаменту освіти Вінницької міської ради.

Через сім’ю людина починає пізнавати світ, робити свої перші кроки на шляху навчання і розвитку, засвоює перші моделі поведінки.

Роль сім’ї не зводиться лише до виховної функції, адже для дитини вона являється цілим світом, середовищем існування.

Під час дорослішання дитини роль сім’ї в її житті не зменшується, а змінюється: одні потреби зникають, інші з’являються, але постійною залишається потреба в любові, підтримці, мудрій пораді батьків. Особливо важливими вони є в кризові періоди життя, одним з яких можна вважати підлітковий вік.

Часто потреба в самостійності вступає в конфлікт з потребою батьківської уваги і тоді підліток створює дискомфорт не лише собі, а й рідним. Часто трапляється так, що через життєві негаразди батьки не можуть приділити достатньо уваги підлітку, що також створює конфлікти в сім’ї.

Під час заняття підлітки намагались проаналізувати існуючі зв’язки і стосунки у власних сім’ях, зрозуміти причини конфліктів, що виникають, поглянути на власні ролі та ролі батьків під іншим кутом, подумати над конкретними діями, які приведуть до гармонізації стосунків з рідними. За вправами і обговореннями час пролетів надзвичайно швидко, тому під час заключної рефлексії багато хто з учасників висловив бажання зустрічатись частіше. До наступної зустрічі!

 

Прес – центр

ВОПО «Джерело надії»

FacebookTwitterGoogle+Share