2 грудня 2013 року Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми проводить всеукраїнську акцію під гаслом “За вільний світ без рабства!”, приурочену до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства.

Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми; випадки торгівлі людьми також зафіксовано всередині України. «За нашими даними більше 120 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. МОМ пишається тим, що ми допомогли майже 10 тисячам постраждалим розпочати нове життя, – наголосив Манфред Профазі, Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. – Але актуальність проблеми не зменшується.
Тому ми вдячні можливості співпрацювати з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій  з протидії торгівлі людьми задля покращення знання української молоді про їхні права та потенційні загрози експлуатації».

Голова Вінницької обласної правозахисної організації “Джерело надії” Алла Студілко зазначає: “Важке економічне становище та необізнаність штовхають людей погоджуватись на сумнівні пропозиції щодо працевлаштування, що нерідко приводить їх в тенета сучасного рабства. Зважаючи на результати опитування, проведеного нашою організацією серед  безробітної молоді Вінниччини, 28% опитаних осіб погодились би на неофіційне працевлаштування, а отже, всі вони є в групі ризику, вразливої до ситуації торгівлі людьми”.

В рамках всеукраїнської акції у Вінниці пройшов показ  нового документального фільму MTV EXIT «Життя на продаж» (режисер – Віра Яковенко). Фільм розповідає справжні історії постраждалих: Оксана, продавець на ринку, під тягарем боргів потрапила на примусову 18-годинну працю; Марині, дизайнеру інтер’єрів, пообіцяли роботу на швейній фабриці, але опинилася вона в Москві на роботі в секс-індустрії; Олег, молодий будівельник, який хотів зібрати грошей на автомобіль, був примушений до тяжкої роботи на будівництві в Росії. Роль ведучої у фільмі виконала популярна співачка Джамала, а завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням постраждалих фільм показує глядачам вражаючі подробиці торгівлі людьми та навчає молодь, як уберегти себе у процесі пошуку роботи та під час подорожі.

Також у Вінниці було презентовано проект “Жива бібліотека – Молодь Вінниччини за безпечну подорож!” Під час його реалізації, шляхом використання унікальної методики Живої бібліотеки, буде проведено інформаційно – просвітницьку роботу щодо безпечної міграції серед студентської молоді із залученням експертів з міграційним досвідом.

Всі заходи відбулися завдяки щедрій підтримці американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції та Українського фонду “Благополуччя дітей”.

 

Прес-центр

ВОПО “Джерело надії”

Поділитися