50 вінничан опанували секрети ефективного працевлаштування

screenshot_16

Завершується проект Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» «Школа ефективного працевлаштування у Вінницькій області», який розпочався у січні 2013р. Реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) та Міжнародної організації з міграції (IOM).Партнерами по виконанню проекту виступили: Вінницький обласний центр зайнятості, Ленінський, Лівобережний та Вінницький районні центри зайнятості, які забезпечили наявність учасників та приміщення для проведення заходів. Керувала «навчальним процесом» досвідчений тренер і психолог організації ВОПО «Джерело надії» Засімова Вікторія.

Основною метою проекту «Школа ефективного працевлаштування» є: підвищення рівня мотивації учасників для ефективного пошуку роботи та самозайнятості, набуття необхідних знань та навичок з цих питань, підвищення самооцінки, впевненості у власних силах та збільшення поінформованості щодо переваг працевлаштування в Україні. Як зазначила голова  ВОПО «Джерело надії» Алла Студілко: «Навчання у «Школі ефективного працевлаштування» – це інноваційний підхід для підвищення спроможності безробітних осіб до працевлаштування в Україні. У такий спосіб ми вирішили більш ефективно та масштабно працювати у напрямку попередження  торгівлі людьми у Вінницькій області».

В «Школі ефективного працевлаштування» пройшли навчання 50 осіб, які утворили 2 групи. Обидві групи взяли участь в чотирьох одноденних тренінгах:

Модуль1 «Пізнай себе. Розкрий свої можливості»

Модуль 2 «Ефективне спілкування та розв’язання конфліктів»

Модуль 3 «Скористайся своїм професійним ресурсом, створи свій  імідж»

Модуль4 «Самозайнятість, започаткування власної справи. Реальність дій та перспектив у створенні приватного бізнесу»

До першої групи увійшла безробітна молодь, зареєстрована в Ленінському, Лівобережному та Вінницькому районних центрах зайнятості, до другої – особи з обмеженими фізичними можливостями, які займають активну життєву позицію, і також хочуть знайти роботу і професійно себе реалізувати.

У березні 2013 року закінчились тренінгові заняття в групах.  В даний час проект знаходиться на етапі моніторингу та аналізу результатів. Ми з цікавістю спостерігаємо за тим, які зміни відбулись в учасниках тренінгу і як змінився їх підхід до пошуку роботи.

Учасники обох груп на початку тренінгу були досить закритими, показували невисоку готовність працювати. Дехто з «учнів» вперше мав змогу взяти участь в тренінговій формі навчання і, відповідно, не розуміли специфіки таких занять. Але поступово, завдяки професійній тренерській роботі і зусиллям самих учасників, в групі сформувалась атмосфера довіри, учасники не боялись відкриватись, з’явились нові очікування, більш глибокі запити, бажання працювати активніше і отримати якомога більше користі від занять. Завдяки тематичним вправам та новітнім технікам учасники мали змогу проаналізувати та  подолати внутрішні страхи щодо професійних та особистих якостей, отримати навички презентації себе на ринку праці, повірити у себе й розкрити власний потенціал.

Серед очікувань, які озвучили учасники були: отримати знання, які допоможуть знайти роботу, отримати нову або корисну інформацію, пізнати себе, підвищити самооцінку, стати більш впевненими в собі та власних силах, навчитись презентувати себе, покращити навички спілкування і вирішення конфліктів, навчитись контролювати свій гнів і роздратування. А серед причин, які на думку учасників, заважають працевлаштуватись найчастіше називали: невпевненість в собі, брак досвіду, передпенсійний вік, невміння презентувати себе на співбесіді.

Аналіз анкет показав, що майже всі учасники отриману інформацію вважають корисною і скористаються нею, а також будуть радити своїм знайомим пройти тренінг.

Під час моніторингу ми з’ясували, що 11 учасників (22%) планують розпочати власну справу і знаходяться на різних етапах реалізації свого задуму. 8 учасників (16%) зазначили, що не відчули особливих змін після тренінгу, інші ж (84%) відмітили наступні зміни: в особистій сфері (підвищилась самооцінка, з’явилась впевненість в собі, стало легше спілкуватись з людьми, з’явився оптимістичний погляд на життя, намагаються адекватно оцінювати себе і життєві ситуації) та в сфері працевлаштування (почали більш впевнено почуватися на співбесіді, знизилась тривожність, навчилися правильно ставити цілі, з’явилось бажання знайти роботу, з’явилась віра у власні сили, навчились себе презентувати, почали ретельно готуватись до співбесіди).

Що стосується працевлаштування «учнів школи», то тут також є певні успіхи, але моніториг ще триває і про результати говорити зарано. Справжнім показником успіху проекту для нас стало те, що учасники заявили про своє бажання продовжувати навчання та особистісний розвиток в подібних проектах не зважаючи на те, що обсяг тренінгових занять за заявленими темами був цілком достатнім, а інформація вичерпною.

Психолог  ВОПО «Джерело надії»

Островська Лілія

FacebookTwitterGoogle+Share