Успішний бізнес починається з навчання

screenshot_13

25 майбутніх підприємців зробили перший крок на шляху до успішного бізнесу, прийнявши участь у тренінгу «Розпочни свою справу» в рамках проекту “Розвиток мікропідприємництва серед осіб Вінницької області». Даний проект ВОПО «Джерело надії» здійснює за  фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Міжнародної організації з міграції Представництва в Україні та Хмельницького обласного благодійного фонду “Карітас”.

Мета тренінгу:
• розвиток творчого потенціалу,
• підвищення самооцінки, впевненості у власних силах та можливостях для відкриття своєї справи,
• отримання економічних знань про приватне підприємство, практичних навичок для складання бізнес – плану та написання бізнес – пропозиції для започаткування власної справи.

Тренінг включав в себе:
1. Психологічний аспект – для подолання внутрішніх сумнівів, для підвищення самооцінки, впевненості у власних силах та можливостях для відкриття своєї справи, для формування позитивного настрою до заняття підприємництвом та активізації життєвої позиції.
2. Бізнес – модуль, де учасники отримали економічні знання про приватне підприємництво та практичні навички для написання бізнес-планів для започаткування власної справи.
Для ефективнішого засвоєння матеріалу план тренінгу було побудовано таким чином, щоб теоретичний матеріал чергувався із вправами, практичними заняттями та діловими іграми. Оскільки запорукою успішного бізнесу є вдала бізнес – ідея, було  розглянуто   джерела бізнес – ідей і проведено обговорювання в групі, що є найважливішим при виборі ідей.
Генерування бізнес – ідей проходило  в трьох командах. Після їх аналізу кожна команда презентувала свою  менш ризиковану, найбільш привабливу і прибуткову бізнес – ідею. Презентація та захист бізнес – ідей проходили в надзвичайно цікавій, емоційній атмосфері.
Наступна частина тренінгу була спрямована на основні етапи створення і ведення власного бізнесу. Метою даної частини було навчити учасників раціональному і практичному вирішенню проблем, пов’язаних із започаткуванням та розвитком бізнесу,  навчити методиці складання індивідуального бізнес-плану. Під час заняття учасникам були представлені ключові фактори створення успішного бізнесу, їх оцінка та значення.
Бізнес-тренер велику увагу приділив структурі бізнес-плану, характеристиці та написанню основних частин бізнес – пропозиції, необхідності їх взаємозв’язку та збалансованості.

На тренінгу учасникам було дано інструмент для ефективного використання часу, а також запропоновані методики для виявлення власних викрадачів часу та для розстановки пріоритетів при виконанні завдань.

Найяскравішим моментом тренінгу стала бізнес-гра «Виробництво капелюшків». Під час цієї гри команди відчули себе окремими фірмами, змогли зануритись в атмосферу виробництва і конкуренції. Гра проходила досить азартно: команди радились, приймали рішення, аналізували, розподіляли командні ролі, йшли на ризик, одним словом робили все можливе для того щоб стати рентабельними і перемогти.
Під час гри кожен учасник мав можливість зрозуміти, що успіх діяльності кожної команди залежав від вмілого планування, розробки стратегії і тактики бізнесу, зрозуміти  наскільки важливим є згуртованість команди та розподіл обов’язків між її членами, участь кожного у спільній справі, усвідомити власну роль в процесі гри. Всім учасникам тренінгу було запропоновано протягом 1-2 місяців підготувати бізнес-плани та прийняти участь у конкурсі на отримання міні грантів для відкриття власної справи.

 

Прес центр

ВОПО “Джерело надії”

FacebookTwitterGoogle+Share