Сьогодні безробітні, а завтра – успішні підприємці!

screenshot_12

13 березня 2013 р. група безробітних – осіб з обмеженими фізичними можливостями, які займають активну життєву позицію, хочуть знайти роботу і професійно себе реалізувати прийняли участь у завершальному тренінгу «Самозайнятість, започаткування власної справи. Реальність дій та перспектив у створенні приватного бізнесу»  в рамках проекту  «Школа ефективного працевлаштування у Вінницькій області».

Тренінг  проходив за сприяння  Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) та Міжнародної організації з міграції (IOM). Партнерами по виконанню проекту виступили: Вінницький обласний центр зайнятості, Ленінський, Лівобережний та Вінницький районні центри зайнятості, які забезпечили наявність учасників та приміщення для проведення заходів.

Тренінг був спрямований на зростання конкурентоздатності учасників на ринку праці, формування позитивного ставлення та підвищення мотивації до підприємницької діяльності.

Після привітання учасників, пригадування матеріалу попереднього тренінгу та правил роботи групи, проговорення очікувань учасників від тренінгу було проведено кілька вправ для створення позитивного настрою  в групі. Дехто з учасників виявив бажання поділитись своїми переживаннями щодо змін, які почали відбуватись в житті завдяки участі в тренінгу, а також зміни життєвої позиції.

Під час проведення  вправи «Переваги та недоліки підприємництва»  учасники мали можливість попрацювати в командах і взяти участь у, свого роду, дебатах, дотримуючись правил ефективного спілкування. Команди знаходили досить несподівані плюси і мінуси відкриття власної справи.

Наступний блок був присвячений генеруванню бізнес-ідей та їх аналізу. Учасники ознайомились з джерелами бізнес – ідей та принципами маркетингу.  Кожна команда створила щонайменше півсотні цікавих і цілком життєздатних бізнес-ідей, з яких були вибрані найбільш привабливі та економічно вигідні.. Дуже цікавою і корисною була презентація бізнес-ідей. Під час презентації команди мали змогу поставити запитання один одному щодо представлених проектів. Іноді запитання були досить несподіваними і це спонукало команду, шукаючи відповіді на них, поглянути на свою ідею під іншим кутом, вдосконалити свій проект, побачити та зменшити існуючі ризики.

Найяскравішим моментом не лише цього блоку, а й всього тренінгу, стала бізнес-гра «Виробництво капелюшків». Під час цієї гри команди відчули себе окремими фірмами, змогли зануритись в атмосферу виробництва і конкуренції. Основна  цінність гри полягає в аналізі та обговоренні. Кожен учасник зміг зрозуміти наскільки важливим є відчуття команди, участь кожного у спільній справі, усвідомити власну роль в процесі гри, зрозуміти інші ролі, своє ставлення до них, зрозуміти вагу мотивації і взаємин в колективі.

Завершальною частиною тренінгу став обмін враженнями та підведення підсумків. Учасники наголосили на тому, що під час тренінгу отримали багато корисної інформації, мали можливість спробувати себе у ролі підприємців, по-новому поглянути на життєві негаразди, отримали чимало приводів для роздумів, мали змогу зробити певні висновки, і ще не раз в подальшому будуть повертатись до досвіду, отриманого в «Школі ефективного працевлаштування».

 

Прес – центр

ВОПО «Джерело надії»

FacebookTwitterGoogle+Share