Групи самодопомоги починають працювати на Вінниччині!

screenshot_14

«Хочеш змінити світ – почни з себе!»

Під таким гаслом проходила перша сесія Всеукраїнської школи самодопомоги, організаторами якої були Ресурсний Центр «ГУРТ» та БРГО «За життя без шкідливих звичок».
Завдяки цій школі члени Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» мали чудову нагоду  дізнатись про самодопомогу, отримати методику проведення груп самодопомоги (ГСД) та їх ефективний вплив на особистісний розвиток людини..

Самодопомога – це можливість справлятися зі своїми проблемами та знаходити їх вирішення, проявляючи активність у рамках особистих можливостей.

Навчання у школі самодопомоги проходить в три етапи (сесії). На першій сесії відбулось знайомство з поняттям «самодопомоги», було отримано загальні рекомендації по створенню та проведенню груп самодопомоги (ГСД).

ГСД – це добровільні об’єднання людей, які готові допомогти собі та іншим у вирішенні психологічних та соціальних проблем, змінити своє життя на краще. Учасниками ГСД можуть бути люди будь-якого віку (починаючи з підліткового), статі та соціального положення

В рамках Школи учасники мали змогу на практиці оволодіти методикою проведення та принципами роботи  груп самодопомоги.

Особливе враження на всіх учасників справив тренінговий курс психолога Раїси Кузьменко, який був спрямований на надання знань і навичок щодо можливостей позитивного мислення та його вплив на якість життя кожної окремо взятої особистості .

Крім інформаційних блоків було проведено багато рухливих та групових вправ, перегляд відео-сюжетів та кінофільмів. Все це дало змогу краще пізнати силу позитивного мислення.

Отримані знання відкрили можливості для розвитку нового напрямку у діяльності ВОПО «Джерело надії». Дуже важливим є те, що наша організація отриманні знання одразу переводить в дію і вже з жовтня 2012 р. використовує дану методику в своїй роботі на теренах Вінниччини.

«Оскільки зараз вже ведеться активна робота з підлітками по програмі особистісного розвитку «Вперед і вгору!», то наступне заняття планується провести саме у форматі груп самодопомоги. Організація «Джерело надії» також має намір провести заходи по цій методиці з особами, постраждалими від торгівлі людьми, а також з членами їх родин.  Ми вже маємо достатню базу даних для створення таких груп» – вважає Добровольська Марія, психолог ВОПО «Джерело надії».

 «Важко оцінити ту велику справу, якою  займається БРГО «За життя без шкідливих звичок». Це допомога  у поверненні душ, що заблукали, до життя: до себе, до сім’ї, до суспільства. І тому я вдячна долі, що потрапила на цей чудовий проект «Всеукраїнська школа самодопомоги», чудовий за змістом, теплою комфортною атмосферою, професіоналізмом та щирістю тренерів. Завдяки пройденому навчанню (1 сесія), отримуєш прекрасний інструментарій для роботи  з багатьма цільовими групами у ГСД та знання, з якими хочеться рухатись по шляху вдосконалення, доброти і любові» – зазначила психолог ВОПО «Джерело надії» Засімова Вікторія.

 З нетерпінням чекаємо на нові знання та позитивні емоції на  2-й сесії Всеукраїнської школи самодопомоги.

Прес – центр

ВОПО «Джерело надії»

FacebookTwitterGoogle+Share