26 вересня 2012 року 25 осіб розпочали навчання по програмі розвитку мікропідприємництва

screenshot_12

ВОПО “Джерело надії” за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції та Хмельницького обласного благодійного фонду “Карітас” розпочала реалізацію проекту “Розвиток мікропідприємництва серед осіб Вінницької області”. Партнерами у реалізації даного заходу виступили:  Вінницький обласний центр зайнятості, який інформував про необхідні для Вінницького регіону види підприємницької діяльності та Вінницький Міжрегіональний центр соціальної адаптації звільнених військовослужбовців та курсової підготовки цивільного населення, що надавав приміщення для проведення заходів проекту та консультативну підтримку.

Тренінг включав в себе:

  1. Психологічний аспект – для подолання внутрішніх сумнівів, для підвищення самооцінки, впевненості у власних силах та можливостях для відкриття своєї справи, для формування позитивного настрою до заняття підприємництвом та активізації життєвої позиції.
  2. Бізнес – модуль, де учасники отримали  економічні знання про приватне підприємництво та практичні навички для написання бізнес-планів  для  започаткування власної справи.

Мета тренінгу:

  • розвиток творчого потенціалу,
  • підвищення самооцінки, впевненості у власних силах та можливостях для відкриття своєї справи,
  • генерування бізнес – ідей, їх аналіз та вибір кращої бізнес – ідеї,
  • отримання економічних знань про приватне підприємство та практичних навичок для складання бізнес – плану та написання бізнес – пропозиції для започаткування власної справи.

План тренінгу було побудовано таким чином, щоб подача теоретичного матеріалу чергувалась із вправами, практичними заняттями та діловими іграми для ефективнішого засвоєння матеріалу.

Оскільки запорукою успішного бізнесу є вдала бізнес ідея, учасниками тренінгу було опрацьовано тему щодо джерел бізнес-ідей. Після цього групу було поділено на три команди і перед кожною поставлено завдання: методом мозкового штурму генерувати як найбільше бізнес-ідей. Після цього  за наданою схемою було проведено їх аналіз таким чином, щоб залишилась одна, робоча. Саме цю вибрану найкращу ідею для бізнесу кожна команда презентувала і захищала. Презентація та захист ідей проходили в надзвичайно цікавій, емоційній атмосфері.

Наступна частина тренінгу була спрямована на основні етапи створення і ведення власного бізнесу. Метою даної частини було навчити учасників раціональному і практичному вирішенню проблем, пов’язаних із започаткуванням та розвитком бізнесу, та навчити методиці складання індивідуального бізнес-плану. Під час заняття учасникам були представлені ключові фактори створення успішного бізнесу, їх оцінка та значення.

Бізнес-тренер велику увагу приділив структурі бізнес-плану, характеристиці та написанню основних частин бізнес – пропозиції, необхідності їх взаємозв’язку та збалансованості.

На тренінгу учасникам  було дано інструмент для ефективного використання часу, а також запропоновані методики для виявлення власних викрадачів часу та для розстановки пріоритетів при виконанні завдань. Під час заняття були представлені можливості доступу до інформації через пошукові системи Інтернету та проведені практичні вправи.

Всім учасникам тренінгу було запропоновано протягом 1-2 місяців підготувати бізнес-плани та прийняти участь у конкурсі на отримання міні грантів для відкриття власної справи.

 

Прес центр

ВОПО “Джерело надії”

FacebookTwitterGoogle+Share