Школа особистісного розвитку підлітків «Вперед і вгору!»

screenshot_10

15 вересня 2012 р. Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» розпочала програму:  “Школа особистісного розвитку підлітків «Вперед і вгору!». Дана програма спрямована на розкриття творчого та лідерського потенціалу дітей  віком 12-15 років і відбувається за сприяння Міжнародної організації з міграції  Представництва в Україні та Хмельницького обласного благодійного фонду  “Карітас”.

Підлітковий  вік, – один з важливих етапів становлення особистості, період особливо активного формування духовного багатства людини, її моральної чистоти, фізичної досконалості, готовності до праці, здатності бути активним громадським діячем.

ВОПО “Джерело надії”, провівши влітку 2012 року наметовий табір «Вперед і вгору!», отримала позитивний досвід роботи з підлітками, який став поштовхом для продовження роботи у цьому напрямку, вдосконалення програми та методів її реалізації.  

Метою програми є:

– розвиток особистості, розкриття внутрішнього потенціалу та підвищення якості спілкування в групі однолітків;

– попередження конфліктних, стресових ситуацій і вихід із них;

– формування позитивної самооцінки, розкриття лідерських якостей;

– виховання в дусі національного патріотизму.

– прищеплення навичок здорового способу життя;

– здобуття ефективної практики виживання в природному середовищі, керуючись принципами екологічної культури;

– формування життєвої установки на самопізнання та гармонійний саморозвиток.

Для досягнення цієї мети протягом року будуть проводитись тренінги, семінари, креативні майстер – класи, екскурсії, перегляди фільмів, оздоровчі заняття на природі  та походи з проживанням в наметах.

 До роботи з підлітками будуть залучені досвідчені тренери-психологи, педагоги та фахівці з оздоровлення.

У першому ознайомчому зайнятті приймали участь 22 підлітків. Більшість їх ще не відійшли від літніх канікул і саме у цей час розпочався етап занурення їх у шкільне життя. Тому одним із завдань тренінгу було полегшення цього процесу, виявлення у дітей тривожності, невпевненості в собі і інших психологічних проблем та напрямки їх подолання. Різнорідність учасників спричинила деякі складнощі на початку заняття, проте згодом завдяки іграм та вправам ситуацію було виправлено. В процесі роботи вдалося не тільки згуртувати учасників, а й визначити соціометричну структуру групи. Протягом тренінгу діти вчилися, як стати товариською людиною, як правильно висловлювати свої думки та почуття, прохання (так, щоб їх почули), а також занурилися у світ емоцій та почуттів за допомогою вправи “Передай емоцію”.  Ігри та вправи на креативність, лідерство та ефективне спілкування сподобалися дітям найбільше.У грі “Скульптор” кожен мав можливість відчути себе митцем і створити власну неповторну скульптуру за допомогою інших учасників тренінгу. Майже всі учасники заходу висловили бажання продовжувати участь у подібних тренінгах, відзначили їх користь та необхідність.

Прес центр

ВОПО “Джерело надії”

FacebookTwitterGoogle+Share