У сквері ім. Козицького “Живі книжки” попереджали про небезпеку

26633378574_4793b37712_b

11 травня 2012 року з 14:00  до 17:00 на площі Козицького  Вінницька обласна   правозахисна організація «Джерело надії» проводила вуличну акцію «Живі   книжки попереджають про небезпеку».

Та чи  всі наші кроки є обдуманими та виваженими?

Чи  всі ми замислюємось над небезпеками та ймовірними наслідками  необдуманих дій?

Чи є наше розуміння ризиків нелегальної міграції достатнім?

Як безпечно подорожувати за кордон?

Чи правда те, що люди, які потрапили у руки работоргівців, заздалегідь здогадувались про це?

І яким чином  захистити себе у разі потрапляння в пастку торгівця живим товаром?

IMG_3337


На ці та інші питання читачі знайшли відповіді на  «Живій бібліотеці» –  заході, що сприяє руйнуванню соціальних стереотипів та дає можливість  отримати цікаву та потрібну інформацію. «Книжками» були  колишні заробітчани та мігранти, котрі розповідали  про життєві реалії свого перебування на чужині, ділились власним життєвим досвідом з найрізноманітніших питань, давали практичні поради щодо безпечного працевлаштування.

 Відгук «Живоїкнижки» після участі у акції:

Я виконувала роль «книги» у форматі «жива бібліотека» відповідно до власного самовизначення. Це дуже зручно й централізовано: я прийшла розповісти про себе, а інші – дізнатись про те, що не наважувались запитати

Проблема злочинного бізнесу – торгівля людьми загрожує нашій державі. Статистичні дані  є невтішними.  Історій про трудове рабство я знаю дуже багато. І тому я дякую ВОПО «Джерело надії», що вона  піднімає ці питання, бо немає нічого важливішого, як людина та її право на вільне від рабства життя.

Алла Студілко, голова правління ВОПО «Джерело надії»:

«Наша організація завжди виступала інноваційним флагманом щодо методик запобігання торгівлі людьми, тому значна частина нашої роботи полягає саме в пошуку нових інтерактивних та дієвих методик у проведенні заходів із протидії торгівлі людьми. Це покладає на нас значну відповідальність, тому ми постійно ведемо інноваційні розробки, і наразі це нам вдається.  Жива бібліотека є саме тим майданчиком, де потенційні мігранти можуть отримати реальну інформацію, щодо ризиків, які чатують на наших співвітчизників за кордоном і дієві поради,  як не потрапити до шахрайських схем торгівців людьми».

IMG_3421 «Поінформований – відтак озброєний! Твоє майбутнє, твій успіх, твоя безпека завжди залежать від тебе!» –  такою є спільна думка усіх «Живих книжок» «Живої бібліотеки» та членів ВОПО «Джерело надії».

Прес центр  ВОПО “Джерело надії”

FacebookTwitterGoogle+Share