“Жива бібліотека” успішно фінішувала

screenshot_8

27 квітня 2012 року відбулось завершення інноваційного проекту Вінницького обласного центру зайнятості “Жива бібліотека” попередження нелегальної міграції та торгівлі людьми”.

Відгуки бібліотекарів – працівників ВОПО “Джерело надії” про проект.

… Заходи “Жива бібліотека” протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції”, що проводилися в 30 центрах зайнятості Вінницької області надали можливість побачити реальне ставлення людей до цієї проблеми. Більшість безробітних чули про торгівлю людьми із ЗМІ та інших джерел, але почуте безпосередньо від самих заробітчан справило на них велике враження. Учасники Живої бібліотеки не тільки задавали питання, а й самі розповідали вражаючі історії. Запам’ятався випадок, коли в одному із сіл Вінницької області 25 чоловік стали жертвами шахраїв, заплативши по 10 тис. грн. за працевлаштування в США на риболовецькій платформі. Постраждалі вже рік чекають обіцяної роботи, але вже зрозуміли, що їх обманули.

 … В Ямполі я почула ще одну історію, як жінок, яких пообіцяли нелегально вивезти на роботу до Італії, цілу ніч возили в мікроавтобусі по Молдавії, а під ранок висадили серед гір і сказали, що вони в Італії. Жінки також заплатили гроші за працевлаштування та перевезення. Яким же був їх подив, коли вони зустріли місцевого жителя, котрий повідомив жінкам, що вони у Молдові! Подібних історій ми чули декілька. Плануємо використовувати їх у своїй подальшій роботі. Сподіваємось, що участь у проекті застереже потенційних мігрантів від подібних прикрих випадків.

… Працівники центрів зайнятості, які були присутні на заходах, після закінчення говорили про те, що безробітних зазвичай важко активізувати чи викликати на відвертість, але нам це вдалось зробити. Вони відмічали ефективність такої форми заходів як «Жива бібліотека», яку  хотіли б взяти на озброєння у своїй роботі та цікавились самою методикою, її особливостями.

 … Моє особисте враження від проведення цих заходів ще раз підтвердило, що це яскрава і дієва форма роботи в любих проявах стигми, дискримінації чи упереджень з любими групами людей. «Жива бібліотека» впливає на свідомість не тільки учасників, а і на нас як працівників. З кожним заходом ми самі все більше вдосконалюємось, змінюємось, внутрішньо зростаємо та гуртуємось як колектив.

 Відгук «Живої книжки» після участі у проекті 

Я виконувала роль «книги» у форматі «жива бібліотека» відповідно до власного самовизначення. Я не акторка, а волонтер проекту, яка погодилась розповісти охочим про свою власну історію заробітчанства. Це дуже зручно й централізовано: я прийшла розповісти про себе, інші – дізнатись про те, що не наважувались запитати.

Деколи випаде нагода почути справжню історію «невдалого заробітчанина», особистий досвід якого унікальний  – і тоді трохи відчиняється завіса над невідомим.

«Читачі» відносились з повагою, не засуджували мої дії, оскільки вони зрозуміли, що я діяла під впливом обману та насильства і не винна в тому, що зі мною трапилось.

Критики та оцінок під час участі у заходах не було.  Я була відкрита до «прочитання» і тому іноді формат перетворювався на те, що я ставала читачем, а люди, які прийшли на захід – книжками. Я почула багато найвідвертіших історій. Нажаль сумних…

Проблема злочинного бізнесу – торгівля людьми загрожує нашій державі. Статистичні дані  є невтішними.  Історій про трудове рабство і почула дуже багато. І тому я дякую ВОПО «Джерело надії», що вона  піднімає ці питання, бо немає нічого важливішого, як людина та її право на вільне від рабства життя.

FacebookTwitterGoogle+Share