Толерантність – важлива риса сучасної людини

27190444401_5862a55f36_b

Саме таку назву мали заходи, які пройшли в ФМГ №17 та технічному ліцеї міста Вінниці в рамках тижня присвяченого протидії ксенофобії та расизму 22-го і 23-го березня 2012 року. Тренери ВОПО «Джерело Надії» розповіли учням про такі поняття, як: ксенофобія, расизм, дискримінація, стереотипи, толерантність, розмаїття, а також відповіли на питання, які виникли під час заняття.

– А чи завжди наші переконання є правильними? – таке риторичне питання поставив один із учасників заходу.

Справді – наше світосприйняття складається з устелених відношень до подій та явищ, що нас оточують. Та, на превеликий жаль, існує безліч упереджень – некритично засвоєних думок, ірраціональних компонентів наших переконань, які змушують нас приймати речі не задумуючись, механічно, не такими, якими вони є насправді.

Ксенофобія, расизм, дискримінація – що означають ці поняття? Що лежить в їх основі? Наскільки актуальною є дана проблема в нашому суспільстві та як їй протистояти? Ці та інші питання виникали під час інтерактивного заняття з учнями.

В процесі рольової гри «Хіба у кольорі суть?» учні усвідомлювали ірраціональність думок про поділ людей на кращих та гірших за національною приналежністю, кольором шкіри, віросповіданням…

А під час вправи «Розвінчуємо стереотипи» наочно довели, що в людей з різними національностями набагато більше спільного, аніж відмінного. Відтак, непорозуміння і впевненість у нашій несхожості – це ніщо інше, як стереотип, що багато в чому обмежує не тільки наше спілкування та прийняття інших людей, але й світогляд в цілому.

Та, нарешті, фільм «Життя у танці. Ерік Ваків», що розповідає про життя темношкірого українця, котрий відчув на собі дію дискримінації – не залишив байдужим нікого.

         «Те, як ми відносимось до інших  далеко не завжди служить нам добру службу.»

         «Нехай у нас різна національність, проте у нас є багато спільного, ми можемо робити одні й ті ж речі, мати спільні смаки та захоплення.»

         «Відгороджуватися від людей через колір шкіри – це смішно. Адже ми, насправді дуже схожі. Крім того, пізнавати щось нове, нову культуру – це так цікаво!» – такі думки висловлювали учні по закінченню заходів.

 

Садлівська Катерина,

Психолог ВОПО «Джерело надії»

FacebookTwitterGoogle+Share