«Жива бібліотека» – за безпечну подорож!

screenshot_1

15 березня 2012 року в м. Калинівка відбувся методичний семінар – тренінг «Попередження торгівлі людьми. Подолання стереотипів». Семінар проводився в рамках проекту «Жива бібліотека «Попередження торгівлі», що реалізується за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансування агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Захід проходив в приміщенні центральної районної бібліотеки. Серед присутніх на семінарі – тренінгу були  всі бібліотекарі цього закладу, спеціалісти  відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, РЦСССДМ, КРБДТ, методисти відділу освіти, соціальні педагоги  шкіл міста, спеціаліст  місцевого ЦЗ. Ця інноваційна методика роботи з молоддю зацікавила присутніх.

 Небайдужість аудиторії проявлялась в питаннях, що задавались. Так, спеціаліст ЦЗ Чайкун Ю.В. виявив занепокоєність тим, чи не є метою заходів «Жива бібліотека«Попередження торгівлі людьми» відбити бажання у громадян навчатись та працювати за кордоном, адже послухавши живі історії про невдалу подорож, про важкі неприємні ситуації, читачі назавжди можуть відмовитись від таких подорожей, від своїх мрій.

У відповідь було ще раз наголошено, що метою заходів «Жива бібліотека» перш за все є подолання певних стереотипів і збільшення поінформованості громадян з питань безпечної міграції, щоб в результаті всі, хто бажає працювати, навчатись, вийти заміж за кордоном, вміли захистити себе і не потрапити до рук шахраїв. Крім того, серед «Живих книг» є заробітчани і з позитивним, вдалим досвідом. Соціальний педагог Калинівської ЗОШ №1 Коломієць Н.І. висловила зацікавленість цією інтерактивною методикою, але висловила думку про те, що найважче в ній – це знайти потрібних «Книг», готових поділитись своєю історією і попросила поради, допомоги в тому, як і де їх  шукати. Крім наданої методології з цього питання  було багато розповідей про підбір «Книг», підготовчу роботу з ними з напрацювань та власного досвіду ВОПО «Джерело надії».

Наприкінці семінару учасники  були запрошені відвідати захід «Жива бібліотека», який буде проводитись спеціалістами організації в Калинівському Центрі зайнятості 27.03.12 р., де читачами будуть безробітні міста та району, а «Книгами» – бувші заробітчани.

 

Тренер – психолог ВОПО “Джерело надії”

В. Засімова

FacebookTwitterGoogle+Share