Що таке стрес? Можливо це корисно?

27190526061_8f955a4579_b

4 березня  2012 року  ВОПО “Джерело надії” розпочала проведення циклу тренінгів “Стрес. Стресостійкість. Вихід із стресових ситуацій” в рамках проекту ХОБФ “Карітас України” “Розвиток в Україні мережі консультативних центрів з попередження торгівлі людьми та наданню допомоги постраждалим”. Дані заходи  відбуваються за сприяння Міжнародної організації з міграції Представництва в Україні.

Проблеми у взаємовідносинах, фінансові негаразди, фізичне виснаження, хвороби, зміни життєвих обставин та навіть сильна неочікувана радість – далеко не весь список ситуацій, що  можуть викликати у нас стрес. Стрес є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Це не просто неспокій або паніка – це щоденна напруга, брак часу і спроби справитися з турботами, лежачими на нас, як на роботі, так і удома.

Але, разом з тим, стрес – це дуже природна і корисна складова нашого життя. Це стрес піднімає нас вранці, примушує йти на роботу, займатися спортом або відпочивати. Дати стресу чітке визначення важко. Різні люди переживають стрес по-різному. Одних в стресовій ситуації бадьорить адреналін, тоді як інші випробовують напругу.

Ясне одне: якщо щоденна напруга починає впливати на якість життя, пора щось робити.

Стрес сам по собі може мати несприятливі наслідки для організму. Крім того, деякіі методи боротьби із стресом (куріння, неправильне харчування) і недолік часу для виконання фізичних вправ мають згубний вплив на здоров’я.

Вчитися розслаблятися і контролювати стрес – допоможе не тільки більше насолоджуватися життям, але і сприятиме збереженню здоров′я у майбутньому. Вміння виходити із  стресу розумними методами допоможе покращити якість життя людини.Як допомогти собі в стресовій ситуації? Які існують тактики поводження у стресі? Як можна мінімізувати негативний вплив кризових ситуацій на своє життя? Та чи завжди цей вплив негативний? На ці та інші питання мають змогу отримати відповідь учасники заходів під час циклу  тренінгів “Стрес. Стресостійкість. Вихід із стресових ситуацій”. Під час першого заняття учасники  спільно вивчали чинники, що впливають на виникнення та  на посилення стресу у їхньому житті, проаналізували власні моделі поведінки у стресових ситуаціях, а також визначили для себе можливі нейтралізатори стресу.
Ось деякі відгуки, що залишали учасники по закінченню тренінгу: «Цікавий та дещо несподіваний тренінг. Викликав у мене різноманітні емоції.», «Дуже цікава тема тренінгу, хотілось би продовжувати роботу над собою у даному напрямку»,  « На ваших тренінгах я завжди отримую масу позитивних емоцій та досвіду. Ходила, ходжу та буду ходити!»,  «Тема тренінгу – це саме те, що мені потрібно. Сподіваюся на продовження роботи. Завдяки  вашим тренінгам легше стало жити!»

Голова ВОПО “Джерело надії”

Алла Студілко

FacebookTwitterGoogle+Share