Члени ВОПО “Джерело надії” вчились будувати стратегію розвитку своєї НДО

26986574200_c313f30474_b

21-22 лютого у Вінниці пройшов тренінг “Побудуй стратегію розвитку своєї НДО” за участю ВОПО “Джерело Надії” та інших громадських організацій. Тренінг провів керівник ГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Микола Орлов. Багато хто з присутніх вже був знайомий з роботою цього тренера, оскільки він уже відвідував наше місто у грудні 2011року.

Тому група була налаштована на цікаву та плідну співпрацю, але результат перевищив всі очікування! Особисто я вперше побачила Миколу Вікторовича і він одразу вразив своєю легкістю та відкритістю, доброзичливим ставленням до групи, гарним почуттям гумору та структурованою подачею інформації.
На самому початку тренінгу ми об’єдналися у дві команди: у складі першої були представники ГО “Джерело надії”, у складі другої – представники інших громадських організацій. Працювати почали поступово, без авралу та форсування подій, але незабаром набрали такого темпу, що під кінець першого дня нас самих вразив об’єм виконаної роботи! Тренер ненав’язливо, але впевнено скеровував наші дії у потрібному напрямку і протягом всього процесу “тримав руку на пульсі”: уважно слідкував за ходом роботи, у разі необхідності давав цінні поради, якщо виникала проблема – підказував найкращі шляхи її вирішення.
Впродовж дня ми виконали багато цікавих та корисних вправ, наприклад розписували сильні та слабкі сторони нашої організації, а також її можливості та загрози. Цим же займалась і друга група. Найцікавіше почалось під час “батлу”, коли треба було кількома реченнями аргументовано захистити свої “надбання”, або розгромити в пух і прах роботу опонентів. Це виявилось досить складним завданням: не завжди вистачало аргументів на свій захист або контраргументів. Тоді на допомогу знову приходив досвідчений тренер, який продемонстрував мистецтво ведення дебатів. Також ми складали альтернативні стратегії – наступальну, поступальну та оборонну. Завдяки  згуртованості нашої дружної команди та мозковому штурму ми успішно впорались і з цією задачею.

Дуже креативно ми підійшли до вправи “Аналіз середовища, що оточує організацію” та “Карта зовнішніх тенденцій”. Не знаю, чи могли претендувати наші малюнки на звання шедеврів, але нам вони дуже сподобалися, а також заслужили похвалу тренера.

Вправа на інтуїтивне мислення “Асоціації” викликала у нас захват! Результат її виявився зовсім несподіваним, але програвших у ній не було – просто у кожного був власний підхід до завдання і привід пишатися собою.

Загалом весь перший день пройшов дуже продуктивно, ефективно і залишив тільки приємні позитивні враження.

 Другий день тренінгу пройшов не менш цікаво та насичено. Ми розробили етапи стратегічного планування, “побудували” дерево цілей, а також розробили тактику роботи нашої організації в дуже цікавій формі. Вона виглядала, як риба, де головою був конкретний захід, кістками – дії (дата, місце, хто, що потрібно, скільки коштує), хвостом – бюджет заходу в цілому.
Ми вперше познайомились з таким незвичним способом планування та взяли його на озброєння.

На останок слід зазначити, що учасники тренінгу залишились не просто задоволеними, а й збагаченими новими знаннями та методиками, цікавими та прогресивними навичками роботи. Команда ВОПО “Джерело надії” отримала реальні  знання та практичні навики, які сприятимуть професійному та особистісному зростанню членів організації, і які обов’язково будуть використані в нашій подальшій діяльності.

 

Психолог ВОПО “Джерело надії”

Марія Добровольська

FacebookTwitterGoogle+Share