Від «Нового Старту» – до успішного підприємництва

13323510_1147315438666512_7410210913442582819_o

На Вінниччині триває реалізація «Проекту розвитку добробуту та інтеграції вимушених переселенців «Новий Старт». Проект реалізується з ініціативи ГО «Фундація прав людини» за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Литовської Республіки. Виконавчим партнером у Вінниці є Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії».

Серед більш як 30 переселенців, що брали участь у конкурсі бізнес-пропозицій, комісією було відібрано й підтримано два найбільш яскраві бізнес-плани. Переможницями конкурсу стали Марина Бухрякова з м. Донецька та Інна Шавернєва з м. Старобільська Луганської області.

Марина – колишній економіст, мама особливої дитини. Від народження сина займаючись проблемами дітей з аутизмом, набула в цій сфері неабиякого досвіду. Зрозумівши, що може допомогти долати аутичні прояви не лише власній дитині, а й іншим діткам з подібними проблемами, Марина активно займається самоосвітою, збирає спільноту батьків, дітки яких є особливими. Закінчивши навчання за спеціальною програмою й отримавши відповідний сертифікат, Марина розпочала свою діяльність з допомоги діткам із розладами у себе вдома.

Складнощі виникали на кожному кроці. Орендоване житло, маленьке непристосоване приміщення, недостатня кількість обладнання та його висока вартість… Однак дорогу долає той, хто йде. Дізнавшись про «Новий Старт», Марина не вагаючись взяла участь у проекті. І, як показав час, зробила правильний вибір.

IMG_3052


Сьогодні Марина Бухрякова – фахівець центру для особливих дітлахів. Тут вона надає послуги з розвитку дітей з різними розладами, працює як приватний підприємець, не лише розвиваючись як спеціаліст-дефектолог, а й шліфує свої навички у створенні й розвитку власної справи. З іншими батьками дітей із особливостями розвитку Марина долучилася до створення Благодійного Фонду для дітей з аутизмом та іншими розладами «Розвиток».

Хоча послуги батькам дітей із такою особливістю розвитку як аутизм – новація для Вінниччини, діяльність центрів розвитку для дітей з особливими потребами на ринку відповідних послуг набуває розвитку та популярності. Недарма проект «Надання консультативних послуг з розвитку дітей з аутизмом та іншими розладами розвитку за методикою АВА (Applied Behavior Analysis)» колишньої донеччанки Марини Бухрякової активно розвивається й користується успіхом.

Серед учасників проекту «Новий Старт» Інна Шавернєва, переселенка з Луганщини, була не єдиною, хто намагався власними зусиллями розвивати бізнес із надання послуг краси. Майстер-універсал із досвідом роботи більше 10 років, Інна одразу знайшла собі роботу й прихильність клієнтів у Вінниці. Та мрії відкрити власний салон не полишала ніколи. Бо двоє невеличких донечок вимагають не лише матеріального утримання, а й уваги й материнського тепла. А працюючи на себе, можна самостійно розпоряджатися власним часом.

Дізнавшись про «Новий Старт», Інна стала активною учасницею програми. Майстер з перукарських послуг, які завжди користуються попитом на ринку краси, фахівець високого профілю, в своїй роботі Інна надає не лише різноманітні перукарські послуги, а й консультації з догляду за здоров’ям волосся. Тому на розгляд конкурсної комісії жінка запропонувала бізнес-пропозицію за напрямком «Перукарські послуги. Лікувальні стрижки гарячими ножицями». Послуги з лікувальних стрижок надаються у невеликій кількості перукарень по місту Вінниці, потребують спеціалізованого обладнання, набувають популярності на ринку послуг краси.

IMG_3011
Наданий грант допоміг жінці отримати високоякісні інструменти для улюбленої справи. Спектр послуг, які надає Інна в перукарні, поповнився, можливості жінки як приватного підприємця в сфері «бізнесу краси» розширилися. «Я щаслива, тому що можу розвиватися», – говорить Інна. А у щасливої жінки – щаслива родина. Крім приватного підприємництва, Інна активно займається волонтерською діяльністю, працюючи в громадській організації «Об’єднання переселенців «Спільна справа».

Першого вересня, в перший день навчального року, виконавчі партнери проекту у Вінниці в особі громадської організації «Джерело надії» завітали до переможців проекту на гостини. На питання, «Чи потрібні подібні проекти надалі?», жінки захоплено відповідають, що саме такі програми є найнеобхіднішою частиною становлення переселенців як нових членів громади. Бо, працюючи  в улюбленій сфері й надаючи послуги високої якості, заробляєш не лише гроші й авторитет. Це спосіб відчути себе частиною світу, який прийняв тебе й допомагає знову твердо стати на ноги.

FacebookTwitterGoogle+Share