Попередити означає убезпечити! Ідентифікувати означає допомогти!

23972348_881823018662520_1578355216_n

24 листопада 2017 року відбувся черговий тренінг-семінар “Ідентифікація постраждалих осіб та механізм взаємодії суб’єктів, які проводять заходи з протидії торгівлі людьми». В цей день активно долучилася до навчання з протидії торгівлі людьми Вороновицька об’єднана територіальна громада.

Показовим є участь у тренінгу спеціалістів дотичних служб громади та районної адміністрації, серед яких соціальні працівники, психологи, освітяни, медики, поліція. Разом фахівцям вдалося швидко опрацювати практичні кейси й усвідомити важливість швидких і зважених дій з ідентифікації постраждалих.Такий підхід свідчить про свідоме ставлення службовців державних органів як до питання превентивної роботи в сфері протидії торгівлі людьми, так і до питань ідентифікації та реінтеграції постраждалих осіб.

Серед важливих компонентів роботи з попередження потрапляння до ситуацій, пов’язаних із торгівлею людьми, мешканці громади називають роботу з молоддю. “Ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу, розповідаємо, що потрібно знати при пошуку роботи за кордоном. Чудовим є приклад, коли одна дівчина принесла на консультацію контракт на працевлаштування у Королівстві Бахрейн (Острівна держава у Перській затоці), де 5 пунктів одразу мали ознаки торгівлі людьми”, – говорить Олена Карасенко, фахівець соціальної служби.

Як допомогти співгромадянам, які планують виїхати на заробітки чи вже мають негативний досвід працевлаштування за кордоном, пропонує староста с. Комарів Віктор Гиренко. «Ми розуміємо необхідність створення робочих місць у громаді, для того, щоб наші мешканці мали роботу та достойну зарплатню. Тоді й потік заробітчанства за кордон стане значно менше. У грудні цього року плануємо ввести в дію асфальтний завод, де буде працевлаштовано приблизно 250 громадян. Запропонуємо заробітну плату від 7000 грн, а зварювальникам, електрикам високого розряду – навіть 10 000 -15 000 грн.”.

Тренінг-семінар відбувся за сприяння та фінансової підтримки Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

FacebookTwitterGoogle+Share