Успішні історії. Народження й становлення нових підприємців – за сприяння “Джерела надії”

BE4D8498-895E-426F-A5E9-85F9DBF72143

Історія взаємодії бенефіціарів проектів IOM Ukraine була представлена сьогодні, 11 листопада 2017 року, на заключній презентації Національної платформи бізнес-взаємодії Alehandro Veryukhanoof у м. Київ.
Далі до Вашої уваги історія успіху нового вінницького підприємства, створеного переселенцями – Меблевої фабрики “Триумф”.

Ремонт та виготовлення меблів користуються на ринку послуг сталим попитом не лише на Вінниччині. Доволі невисокий рівень життя населення часто спонукає замислюватися над економією засобів для існування, звертаючись до послуг «мебельників» за ремонтом чи перетяжкою. Більш заможні громадяни воліють мати меблі особливі, такі, щоб їх більше ні в кого не було. Тому для бенефіціарів проектів Міжнародної організації з міграції подібний бізнес можна назвати гарантовано успішним, звичайно ж, за умови творчого підходу до улюбленої справи.
Сьогоднішня історія народження нового меблевого підприємства розпочалася з окремих історій двох переселенців – луганчанина Олександра Верюханова та вихідця з Донеччини Віктора Мизевича. В різний час чоловіки стали бенефіціарами Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії», звернувшись задля отримання можливості взяти участь у проектах з підтримки мікропідприємництва.
Олександр Верюханов переселився до Вінниці на початку 2015 року, маючи із собою лише найнеобхідніші речі. Незважаючи на труднощі побуту, чоловік знайшов сили розпочати власну справу, надаючи послуги із ремонту м’яких меблів. «Зареєстрував ФОП, маючи в руках один степлер для оббивки меблів, та й почав працювати», – розповідає Олександр. В жовтні 2015 року, пройшовши навчання на бізнес-тренінгах в «Джерелі надії», склав та успішно захистив бізнес-план «Ремонт та перетяжка м’яких меблів». Отримавши грант у вигляді необхідного для розвитку справи обладнання, почав розширювати виробництво. Одночасно долучався до різноманітних програм з підтримки бізнесу серед переселенців на Вінниччині, розширював та оновлював асортимент послуг, почав створювати нові робочі місця для переселенців та місцевих мешканців. Заснував власний сайт, де можна переглянути зразки виготовлених м’яких меблів, залишити побажання та оформити індивідуальне замовлення.
Віктор Мизевич переїхав на Вінниччину з родиною – дружиною та двома маленькими синами, й поселився в гуртожитку, де надавали притулок переселенцям, у м. Жмеринка Вінницької області. Маючи на руках частину деревообробних інструментів, розпочав виготовлення «меблів з лісу» – різноманітних виробів із деревини, що піддавалася мінімальній обробці, залишаючи матеріал «дихаючим», екологічним та естетично привабливим. Навесні 2016 року, пройшовши навчання й захистивши бізнес-план, отримав грант за напрямком «Виготовлення виробів з деревини». Це допомогло чоловікові посилити власний бізнес, зменшивши час на виготовлення продукції та покращивши якість й асортимент меблів. Роботи Віктора та його помічників представлено на сайті «Меблі з лісу», й тут не лише різноманітні зразки кухонних, садових, меблів для передпокою, а й дизайнерські вирішення оформлених деревиною лазень, садових будиночків, кухонь.
Олександр і Віктор познайомилися на одному із заходів «Джерела надії», беручи участь у ньому, як волонтери. Розуміння спільних проблем переселенців й схожі інтереси в бізнес-сфері здружили чоловіків. Допомагаючи один одному іноді порадою, іноді в буквальному сенсі фізично, на виробництві, дійшли думки про можливість працювати спільно. Почали спільно створювати зразки меблів, де задачею Віктора було виготовити твердий дерев’яний каркас, а Олександр мав підкреслити красу живого дерева тканинним драпіруванням, забезпечивши виготовлення м’якої частини – сидінь, спинок, підлокотників. Так народилися якісні й красиві стільці, пуфи, крісла, дивани. Частину продукції, спільно виготовленої Олександром Верюхановим та Віктором Мизевичем, було представлено на бізнес-форумі “BizFair. Ярмарок та форум малих підприємств” в м. Києві, організованому командою Міжнародної організації з міграції. Тут спільні напрацювання молодих підприємців особисто оцінили Посол США в Україні Марі Йованович та Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.
Сьогодні Олександр та Віктор продовжують плідно співпрацювати, обмінюючись замовленнями й створюючи нові чудові зразки сучасних оригінальних меблів, отримують запрошення щодо участі у виставках у Вінниці та Києві. В планах бізнесменів – спільне підприємство з виготовлення та ремонту меблів, яке вже отримало назву «Меблева фабрика «Триумф». Разом орендоване велике приміщення, придбано деревообробні верстати, триває підбір кадрів й налагодження виробництва. «Продовжуємо працювати… На часі – просування на ринку виготовлених з натуральної деревини ліжок з прикрашеними різьбленням спинками. Зробимо ліжко за Вашим індивідуальним ескізом та розмірами, самі пошиємо матраци, подушки… Забезпечимо найвищу якість!» – не без гордощів говорять нові вінничани.
Міцна дружба й спільна робота цих молодих чоловіків – талановитих підприємців – яскравий зразок адаптації внутрішньо переміщених осіб. Він став реальністю завдяки очевидно корисним програмам з підтримки підприємництва, реалізовуваним Міжнародною організацією з міграції через потужного виконавчого партнера – Вінницьку обласну правозахисну організацію «Джерело надії».

FacebookTwitterGoogle+Share