Всесвітній день психічного здоров’я

22365242_1662542757143775_4567778006338814026_n

10-го жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Дата входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються ООН. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб привернути увагу до проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.
В Україні Всесвітній день психічного здоров’я відзначають з 1992 року.

Багато хто вважає, що психічне здоров’я – це відсутність психічних захворювань, але насправді – це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал і справлятися з щоденним стресом.
З 2013 року громадяни України переживають непрості часи, що впливає на стан психічного та фізичного здоров’я. Останні події в Калинівці також справили вплив на багатьох людей: як тих, хто безпосередньо постраждав, так і тих, хто не мав контакту з вибухами. Ми могли відчути погіршення в своєму стані завдяки «дзеркальним нейронам» – клітинам в головному мозку, якими ми сприймаємо стан іншої людини.
Потрібно знати, що наші переживання зазвичай травмуючих подій проходять по кількох фазах: 1.Шок,заперечення. 2.Злість,агресія. 3.Торг. 4.Депресія. 5.Прийняття. На перших чотирьох фазах людина відчуває погіршення психічного стану, що в подальшому може привести як до фізичних (тілесних) захворювань, так і до порушення контакту з соціумом.
За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які лідируватимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями. Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, які нині традиційно тримають пальму першості у структурі захворювання населення земної кулі.
Вінницький регіональний центр з подолання наслідків ПТСР при ВОПО «Джерело надії» пропонує безкоштовну психологічну допомогу всім, хто відчуває потребу в консультації фахівців. Ми бажаємо Вам та Вашим родинам бути здоровими і нехай ваші стреси будуть тільки позитивними. Будьте уважними один до одного і, в першу чергу, до себе! Зберігайте власне психічне здоров’я та пам’ятайте про людей, які поруч.

FacebookTwitterGoogle+Share