Засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

IMG_7339

5 травня 2017 року фахівці ВОПО “Джерело надії” взяли участь у засіданні робочої групи з протидії торгівлі людьми Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Зустріч фахівців державних служб та громадських організацій, дотичних до вирішення проблеми торгівлі людьми, відбулася за ініціативи Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації.
Під час засідання фахівцями Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Світланою Ярмоленко та Анжелою Кіль було підбито підсумки роботи у сфері протидії торгівлі людьми у 2016 році. Доповідачі також акцентували увагу аудиторії на особливостях Обласної цільової соціальної комплексної програми підтримки сім’ї, демографічного розвитку, попередження торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року.
Важливим питанням в сфері протидії торгівлі людьми лишається ідентифікація та перенаправлення осіб, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми, органами поліції. Розкриттю цього питання була присвячена доповідь Дмитра Іванченка та Сергія Перцатія, фахівців відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Головного управління національної поліції у Вінницькій області.
Про шляхи виявлення ймовірно постраждалих від торгівлі людьми, досягнення й проблемні питання, а також міжвідомчу взаємодію доповів начальник відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби м. Вінниця Василь Швець.
Сучасна задача державної служби зайнятості трансформувалася в питання забезпечення легальної зайнятості громадян України за кордоном. Тому заходи превенції та налагодження дієвих механізмів виявлення постраждалих від торгівлі людьми набули актуальності. Такими є тези доповіді Ірини Рудковської, представниці Вінницького обласного центру зайнятості.
Особливості надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, висвітлив Сергій Степаненко, методист Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Фахівці ВОПО “Джерело надії” доповіли про заходи з активізації інформаційно-просвітницької та ефективної ідентифікаційної та реінтеграційної роботи, проведені в об’єднаних територіальних громадах під час реалізації цільового проекту. Проект “Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема у Вінницькій області” впроваджується Міжнародною організацією з міграції IOM Ukraine.

FacebookTwitterGoogle+Share